Sony Playstation VR’ın Fiyatı ve Çıkış Tarihi Netleşti

Donanım 16 Mart 2016
1.613 hit

Sony Playstation 4 için geliştirilen Sony Playstation VR sanal gerçeklik kiti dün yapılan etkinlikle tanıtıldı.

Teknoloji üretici firmaların son zamanlarda üzerinde çalıştığı en yeni ve merak uyandıran ürünlerin başında hiç kuşkusuz sanal gerçeklik gözlükleri geliyor. Geçtiğimiz günler NASA astronotları HoloLens isimli ürünü denemişlerdi. Sony de kendi konsol ürününe entegre olarak sunmaya hazırladığı sanal gerçeklik ürünü olan Playstation VR ürününü görücüye çıkardı. San Francisco’da yapılan tanıtımda VR’ın özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi hakkında bilgiler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

5.7 inçlik OLED ekrana sahip olan cihazın yenileme hızı 120 Hz, ekran çözünürlüğü ise 1920×1080 piksel yani FULL HD. Görüş açıcısı 100 derece olan Playstation VR, her göze 960×1080 piksel çözünürlük veriyor. Oyuncularına daha sahici bir deneyim sunmak isteyen Playstation VR’ı tanıtım toplantısında test etme imkânı bulan oyun severler cihazın insanı yormadığını, cihazın ağırlığının ve ebatlarının makul şekilde olduğunu dile getirdiler.

Sony Playstation VR’ı HTC Vive ve Oculus Rift gibi muadil ürünlerden ayırt eden belki de en önemli faktör ürünün yalnızca Playstation 4 kullanıcıları için üretilmiş olması. Her ne kadar aynı kulvarda olmasalar da aynı teknoloji olduğundan ötürü birbiriyle rakip diyebileceğimiz bu ürünler arasında VR’ın fiyatı diğerlerinin fiyatına göre daha ucuz. Sony Playstation VR’ın fiyatını 399 dolar olarak belirledi. Cihazın Ekim ayında piyasaya çıkacağı belirtilirken Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı şimdilik muamma.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.