Anonymous Donald Trump’a Savaş Açtı

Haber 15 Mart 2016
1.000 hit

Fenomen hacker grubu Anonymous bu sefer ABD'nin Cumhuriyetçi Başkan aday adayı Donald Trump'ı hedef aldı. Grubun sözcüsü Trump'ın seçim kampanyasının yerle bir edileceğini dile getirdi.

Küresel ölçekte bir çok siyasi olaylara tepki gösterip organizasyonlar yapan hacker grubu Anonymous şimdi de ırkçı ve marjinal söylemleri ile seçim kampanyasını yürüten Donald Trump’ı hedef aldı. Trump’ı başkan olmaması için savaşacağını ilan eden Anonymous grubunun kendine göre nedenleri var.

Özellikle müslümanlara ve göçmenlere karşı sert ve küstah üslubuyla seçim çalışmalarını yürüten Trump’a Anonymous yayınladığı bir video ile savaş ilan ettiğini açıkladı. Trump’ın seçim kampanyalarını uzun zamandır yakından izlediklerini dile getiren Guy Fawkes kod isimli Anonymous sözcüsü bu kampanyadan ve Trump’ın söylemlerinden derin rahatsızlık duyduklarını dile getirdi.

Yüzü klasik Anonymous maskesi ile kapalı olan sözcü Guy Fawkes: “Tutarsız ve iğrenç kampanyan,kullandığın nefret dolu ifadelerin ve düşüncelerinle sadece Birleşik Devletler vatandaşlarını değil bütün gezeni şok ettin. Seni destekleyenlerin bunları duymak istediğini iddia ediyorsun ama gerçekte kendi şahsi hırslarından başka bir şeyi savunmuyorsun.” ifadelerini kullandı.

Videonun devamında sözcü Trump’ın seçim için hazırladığı siteleri hackleme, markasını sabote etme ve kampanyasını parçalamak için bu işi bilen yetenekli hackerlara #OpTrump etiketi ile eyleme destek olma çağrısında bulundu. Sözcü Guy Fawkes bunun sadece bir uyarı değil, başlı başına bir savaş ilanı olduğunu dile getirdi ve sözlerini “Donald Tramp. Bizi durdurmak için çok geç kaldınız” diye tamamladı.

Grup geçtiğimiz günlerde Trump’ın ve kampanyası için çalışan personellerinin sosyal güvenlik numaraları olduğu iddia edilen bazı belgeler yayınlamıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.