Facebook Messenger Windows 10 Mağaza’da

Mobil 15 Mart 2016
1.143 hit

Facebook'un mobil cihazlar için geliştirdiği iletişim aracı Facebook Messenger Android ve iOS'tan sonra şimdi de Windows 10'da.

Kullanıcılarına yazılı, sesli ve görüntülü sohbet imkanı sunan Facebook Messenger uygulamasının Windows 10 kullanıcıları için çıkabileceği söylentileri geçtiğimiz günlerde ayyuka çıkmış, hatta bazı siteler Windows sürümünün ekran görüntülerini sızdırmıştı. Facebook Messenger Beta olarak Microsoft Mağaza’dan ve Windows 10 Mağaza’dan indirilebilir şekilde sunulmuş durumda.

Microsoft Ekim 2015’te yapılan Surface etkinliğinde Microsoft mağazanın yeni uygulamalarla zenginleştireceğini dile getirmişti. Galiba bunun ilk meyvesi Facebook Messenger uygulaması olacak. Windows kullanıcıları Facebook arkadaşları ile iletişime geçmek için tarayıcıları ile Facebook’a giriş yapıyorlardı. Bu uygulama sayesinde buna gerek kalmadan Windows kullanıcıları da Facebook Messenger’ı kullanabilecek.

windows-facebook-messenger

Android ve iOS’taki tüm fonksiyonların çalıştığı ifade edilen Messenger uygulaması şimdilik Türkiye’den indirilemiyor. Beta sürümünün ardından tüm dünyadaki Windows 10 kullanıcılarının Facebook Messenger uygulamasına erişebileceği tahmin ediliyor.

WindowsBlogItalia isimli site Facebook Messenger‘ın 10 Windows versiyonunu çektiği bir video ile sızdırdı. Videodan görüldüğü gibi Facebook Messenger mobil sürümünde olan tüm özellikler bu sürümde de mevcut. Windows kullanıcıları Facebook Messenger üzerinden görüntülü görüşme, ses, fotoğraf ve dosya gönderme, emoji kullanma gibi özellikleri kullanabilecekler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.