Lada Vesta Uygun Fiyatı ve Özellikleri ile İlgi Odağı

Otomobil 23 Mart 2016
2.923 hit

Lada Vesta uygun fiyatı ile dar bütçeli ailelerin ilk tercihi durumunda. Üstelik Lada Vesta'nın özellikleri de diğer arabalardan geri kalır nitelikte değil.

Lada Vesta 2016 modeli ile çok yakın bir zamanda Türkiye kara yollarına çıkmak için gün saymakta. Lada Vesta özellikleri fiyatı ve çıkış tarihi ile alakalı her şeye bu haberimizde değinmeye çalışacağız. Rusya’nın en büyük otomobil üreticisi olan Lada Vesta markasıyla Türkiye’de yoğun ilgi ile karşılanmıştı. Ekonomik ve alımlı görünümüyle sürücülerin tercih ettiği Lada Vesta’nın 2016 modelinin Türkiye satış fiyatının 25 bin TL olacağı düşünülüyor. Fiyat performans bakımından oldukça revaçta olan Lada Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak sorusunun cevabı da merak edilmekte. Avrupa’da 6100 euroya satılan Lada Vesta ekonomi sınıfında en çok tercih edilen otomobiller arasında. Hatcback modellerinin daha önce gelmesi beklenen Lada Vesta’nın sedan modellerinin ikincil planda olduğu konuşuluyor. Isıtma sistemi oldukça gelişmiş olan Vesta’nın koltuklarında, camlarında hatta direksiyonun da bile ısıtma var. Lada Vesta 1.4 litre 100 hp’lik benzin motoruyla yakıttan da tasarruf sağlayan tam bir aile arabası. Lada Vesta 2016’nın sonbaharında Türkiye yollarına çıkacak. Takriben Eylül ayının başında piyasaya çıkması bekleniyor. Türkiye’de en çok merak edilen arabalardan biri olan Lada Vesta Rus devleti tarafından teşvik edilen ve Putin tarafından da desteklenen bir marka olarak dikkat çekmişti. Avtoaz’ın seri üretimini yaptığı Lada Vesta’nın 2016 test araçlarının üretiminin tamamlandığı ve ilgili testlerin önümüzdeki gülerde yapılacağı bildiriliyor. Lada Vesta özellikleri ve fiyatı ile orta sınıfın ilgisini çeken araçları başında geliyor. Lada Vesta Türkiye’de pazara hızlı bir giriş yapıp, en çok tercih edilen araç olmak istiyor.

LADA VESTA ÇIKIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Lada Vesta 2016 Türkiye çıkış tarihi tam olarak belli olmasa da sonbaharın başında Eylül gibi piyasaya çıkması bekleniyor. Lada’nın bir başka modeli olan Priora modelinin yerine gelecek olan Vesta Almanya’da yapılan ABS, denge gibi birçok testi başarı ile geçti. Öncelikle hatcback olarak üretilecek otomobilin sedan modelinin yollara çıkışı biraz zaman alacağa benziyor. Lada markasının diğer bir modeli olan Xray Cross modeli ise 7500 dolarlık başlangıç fiyatıyla yollara çıkacak.

LADA VESTA TÜRKİYE SATIŞ FİYATI NE KADAR?

Orta bütçeli ailelerin ilk tercihi olan Lada Vesta’nın sonbaharda çıkacağını söylemiştik. Lada Vesta satış fiyatı ne kadar olacak? Avrupa’da 6000 euro yani 7500 dolar olarak galerilerde olacak Lada Vesta’nın Türkiye satış fiyatı 25 bin TL olması bekleniyor. Lansmanı geçtiğimiz aylarda yapılan Lada Vesta Türkiye yollarında da dört gözle beklenmekte. Geniş iç hacmi ve sürüş konforuyla da adından söz ettiren Lada Vesta hakkında yapılan kullanıcı yorumları da oldukça olumlu. Sahibinden isimli ikinci el araç alım satım sitesinde de en çok aranan araçlar arasında olan Lada Vesta ilk sahiplerini oldukça memnun etmişe benziyor. Şimdiden Türkiye’den 10 bin ön sipariş alan Lada Vesta üretici ve dağıtıcı firmanın yüzünü güldürdü.

LADA VESTA ÖZELLİKLERİ NELER
lada-vesta
İç/Dış Hava Sirkülasyonlu
Toplam yakıt tüketimi
Dış hava sıcaklık göstergesi
Kapı Cam Kumanda Sistemi (Önler-Elektrikli/Arkalar – Manuel)
Yol bilgisayarı (8 Fonksiyonlu)
Renkli Ön, Arka ve Yan Camlar
Gecikmeli Sönen Tavan Lambası
Motor yüksek hararet uyarısı
Elektrikli Motor Takviyeli Yükseklik Ayarlı Direksiyon
Anlık yakıt tüketimi
Sürücü Hava Yastığı
Motorun çalışma süresi
İç Dikiz Aynası (Gece/Gündüz konumlu)
Anahtar kontakta unutuldu uyarısı
Ortalama hız
Jant Kapağı
Uzaktan Kumandalı Radyo-CD ve MP3 Çalar (Anten, 2 Adet Hoparlör)
Rezistanslı Arka Cam
Sesli Uyarı Sistemi (8 Fonksiyonlu)
Park lambaları açık uyarısı
Merkezi Kilit sistemi (Uzaktan kumandalı kapı/kontak anahtarı)
Hırsız Alarmı (Opsiyonel)
Gövde Rengi Ön ve Arka Tamponlar
Fren hidrolik seviyesi düşük uyarısı
Torpido Gözü ve Bagaj Aydınlatma Lambası
Dokuma Kumaş Koltuk Düşemeleri
Ön Emniyet Kemerleri (Yüksekliği ayarlanabilir, Ön gergi kontrollü)
Arka Emniyet Kemerleri, 3 Noktalı (Sağ-sol ve orta)
Ortalama yakıt tüketimi
Dijital Saat
Ön Far Yükseklik Ayarlayıcısı (Elektrikli)
Immobilizer Sistemi (MOtor Kilitleme Sistemi)
Akü voltajı düşük uyarısı
Manuel Kontrollü Klima (A/C) (Opsiyonel)
Mevcut yakıtla gidilebilecek mesafe
Yolcu Hava Yastğı (İstenildiğinde kapatılabilen)
Kalorifer Sistemi
Dış Dikiz Aynaları (Mekanik ayarlı, katlanabilir)
3.Stop Lambası (Arka Camda)
Araç geri viteste uyarısı
Motor yağ basıncı düşük uyarısı
Uzaktan Kumandalı Bagaj Kilidi Açma Fonksiyonu (Opsiyonel)
Arka Koltuklar, Yatırılabilir (Kafalıksız 2/3)
Sürücü ve Yolcu Okuma Lambası
Benzin düşük seviye uyarısı

Kaynak: Teknogel
İzin almadan ve kaynak link belirtilmeden kullanılamaz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.