MHRS Hastane Randevu Sistemi Giriş – Alo 182 Telefonla Randevu Alma

Sağlık 11 Mart 2016
793 hit

Merkezi Hastane Randevu Sistemi kısaltması olan MHRS randevu sistemi. Alo 182 MHRS randevu sisteminden nasıl randevu alınır?  Alo 182 randevu alma işlemini bu haberde.

Merkezi Hastane Randevu sistemiyle istediğiniz hastaneden, istediğiniz bölümden, istediğiniz doktordan randevu alabilirsiniz. MHRS ile ister telefondan ister internetten online olarak doktor randevunuzu alabiliyorsunuz. MHRS randevu sistemi ile alakalı merak edilen her şey bu haberimizde yer alıyor.

Hastanede sıra bekleme dönemi çoktan geçti. Artık bir telefonla ya da internetten birkaç fare tıklaması ile anında randevu alınabiliyor. Hastaneye gidip sıra fişi alma yöntemi yerine daha akıcı ve planlı bir sisteme geçmeyi hedefleyen Sağlık Bakanlığı yaklaşık iki önce MHRS sistemini hayata soktu ve hastane muayene işlemlerinde devrim niteliğinde bir yöntemle sağlık hizmetlerinde çığır aştı. Devletin her kademesinde internetin ve teknolojinin yaygın olarak kullanılmaya başlamasından sonra sağlık sektöründe de böyle bir atılım zaten bekleniyordu.

MHRS’yi internetten kullanmak için https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/ adresinden sisteme üye olan vatandaşlar uygun gördükleri bir saatte, şehirlerindeki devlet hastanelerinden tercih ettiği bir doktordan muayene randevusu alabilmekte. MHRS’nin https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/ sayfasına girip TC kimlik numarası ile sisteme kayıt yaptırmanız yeterli. Bu sayede sıra bekleme sorunu ortadan kalkıyor ve randevular birbiriyle çakışmadan hastalar randevu saatinde gidip muayenesini yaptırabiliyor. Sağlık Bakanlığı bu hizmetini vatandaşlara ücretsiz olarak sunmaktadır.

İnternet erişimi olmayan vatandaşlarımız ise bu sistemi ALO 182 hattından kullanabilirler. Telefonunuzdan 182’yi aradığınız da operatör vasıtasıyla randevu işleminizi gerçekleştirebilmektesiniz. ALO 182’yi arayıp TC kimlik bilgilerinizle istediğiniz poliklinikten ve istediğiniz saatte randevu alabiliyorsunuz. ALO 182’yi aradığınızda telefon şirketlerinin tarifelerine göre ücretlendirme yapılır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.