Wetek Play 2 Sadece Bir Uydu Alcısı Değil

Teknoloji 27 Eylül 2016
3.602 hit

Wetek Play 2 ile alışageldiğiniz uydu alıcısı deneyimini unutun. Wetek Play 2 özellikleri ve fiyatı ile alışkanlıklarınızı değiştirmeye geliyor.

Wetek firması Play modelinin ikinci ürününü geçtiğimiz günlerde görücüye çıkardı. İlk modelinde kullanıcıları alışagelinen uydu alıcısı kalıplarının çok çok dışına çıkaran Wetek, yeni ürünüyle de sektörde bir numara olma yolunda.

Wetek Play SD kart desteği ile üç farklı işletim sistemine imkan tanımıştı. Openelec, Android ve Enigma 2 üzerinde çalışabilen cihaz hem geliştiricilere hem de son kullanıcılara geniş bir alan açmıştı. Wetek Play 2‘ye 4K oynatma özelliği getiren firma, oldukça sağlam Amlogic S905H işlemcisi ve 2 GB DDR III RAM‘iyle donanım olarak da güçlenmiş durumda. 8 GB eMMc dahili hafızaya sahip olan cihazın 5 GHz WiFi desteği de bulunuyor. 1 Gbps ethernet portu bulunan Wetek Play 2 yerel ağda dosya paylaşımını oldukça hızlandıracak. H.265 (10bit) video desteğinin gelmesi oldukça heyecan verici.

Wetek Play 2, 4K TV kanallarını da seyredebileceğimiz adeta bir medya canavarı. Wetek firması bu ürünü “Hibrit 4K Medya Oynatıcısı” olarak tanıtıyor. Tercihe göre DVB-S2/DVB-C/T/T2 ve ATSC tuner seçeneklerine göre sipariş geçilebilmekte. Şimdilik Android Lolipop 5.1.1, LibreElec ve Ubuntu işletim sistemlerine destek veren ürüne önümüzdeki günlerde Enigma 2 desteğinin de gelmesi bekleniyor.

wetek play 2

Wetek’in resmi Türkiye dağıtıcısı Dikey Elektronik. Dikey Elektronik ürünün fiyatını 605 TL olarak belirledi. Meraklıları ellerini çabuk tutarsa 55 TL indirimle ön siparişte bulunabilirler.

Wetek Play 2 Teknik Özellikleri

İşlemci (CPU): Quad-core (Amlogic S905H)
GPU: Mali MP-450 Penta core
RAM: 2 GB DDR III
Flash Bellek: 8 GB eMMC
Modular Tuner*: DVB-S2 (satellite), DVB-C/T/T2 (Kablo TV / Karasal) ve ATSC (Kuzey Amerika, Güney Kore)
Wireless LAN: 802.11 B/G/N
Desteklenen Wi-Fi: 2.4/5 Ghz (AP6335)
Ethernet: 1000 Mbit/s (Gigabit Ethernet)
Bluetooth: 4.0
S PDIF optik çıkış: 1x
HDMI: 1x 2.0
MicroSD: 1x
USB 2.0: 3 Harici, 2 Dahili
Serial Debug: Yes, harici

Wetek 2017 yılında Play 2s modelini çıkarmayı planlamaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.